środa 19 czerwiec 2024
Rozmiar czcionki

Apel

Niska temperaturaRadni, Sołtysi, Mieszkańcy Gminy Krynice

    W związku ze zbliżającym się  sezonem zimowym 2018/2019 zwracam się do Państwa z apelem o podjęcie wszechstronnych działań w celu zapewnienia bezpieczeństwa osobom starszym, niepełnosprawnym oraz innym wymagającym pomocy ze względu na swoją sytuację życiową. Wszyscy, jako obywatele mamy przed sobą duże wyzwanie. Nasze skoordynowane działania oraz sprawna wymiana informacji, będzie gwarantem bezpieczeństwa mieszkańców gminy. Konieczne jest zatem zabezpieczenie socjalne osób, które w sposób szczególny narażone są na działanie niskich temperatur.
Pamiętajmy zwłaszcza o osobach starszych, niepełnosprawnych, z problemami w poruszaniu się, zamieszkujących w trudnych warunkach na obrzeżach wsi. Aktywna postawa społeczności lokalnej wobec w/w osób oraz przekazywanie o nich informacji odpowiednim służbom, pozwoli na podjęcie szybkich działań interwencyjnych.
Licząc na współpracę, mam nadzieję, że podjęte odpowiednio wcześnie wszechstronne działania w zakresie rozeznania potrzeb, skoordynowanie działań wszystkich służb oraz pomoc międzysąsiedzka przyczynią się do złagodzenia negatywnych skutków niskich temperatur i pomogą uniknąć tragicznych w skutkach następstw zimy.
Rodziny i osoby samotne, które nie są w stanie we własnym zakresie pokonać pojawiających się w okresie zimy utrudnień i problemów proszę kierować do:

Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krynicach
Krynice
22-610 Krynice
tel. 84 66 30 247


Kierownik GOPS
Zbigniew Duchalski

Biuletyn Informacji Publicznej

bip2

POLECAMY


Empati@

empatia3

Karta Dużej Rodziny

Dane kontaktowe

adres:
Krynice 1
22-610 Krynice

tel/fax:(84)663-02-47

email:
gops.krynice@wp.pl

godziny otwarcia ośrodka
poniedziałek - piątek
7.30 - 15.30

Pomoc żywnościowa

Pomoc żywnościowa jest finansowana ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 - 2020

ue

bankzywnosci